Španělsko

Španělsko patří mezi nejatraktivnější evropské destinace. Dlouhé písečné pobřeží, moře lákající k vykoupání takřka po celý rok, množství těch nejlepších golfových hřišť.

Apartmány a byty ve Španělsku na prodej

Důvodem koupě bytu ve Španělsku bývá v naprosté většině touha po pořízení druhého bydlení u moře. Velkému zájmu se ale těší i golfové nemovitosti, protože Španělsko se v posledních desetiletích stalo celosvětovým rájem golfistů. Velké množství golfových hřišť vyrostlo i v blízkosti moře, často tedy můžeme hovořit o nemovitostech u moře i golfu zároveň.

Španělsko nabízí rozsáhlé přímořské lokality atraktivní pro koupi bytu či apartmánu. Zájem se proto soustředí do celé řady oblastí a lokalit. Jmenovat bychom jich mohli celou řadu: Andalusie , Costa Del Sol, Costa Dorada, Costa Calida, Costa de Almeria, Mallorca, Menorca, Ibiza, Costa Blanca nebo Costa Brava.

Ceny apartmánů ve Španělsku jsou v současné době na mnohem přijatelnější úrovni než v době před nástupem realitní krize. Byty u moře se dají pořídit i za polovinu částky oproti roku 2007. Pro náročnější klientelu existuje široká nabídka luxusních bytů, jejichž ceny se pohybují v řádu mnoha set tisíc až jednotek milionů Eur.

Nemovitosti ve Španělsku na prodej

Koupě bytu nebo apartmánu ve Španělsku

Koupě nemovitostí ve Španělsku probíhá dle platného právního řádu Španělského království. Občané České republiky jako členského státu Evropské unie mohou reality ve Španělsku pořizovat přímo. Důležitou roli při převodu nemovitosti hraje notář.