Itálie

Itálie je zemí slunce, moře, hor, fotbalu, skvělého vína, dobrého jídla, módy i historie. Každý kout Apeninského poloostrova dýchá svébytnou atmosférou a není se co divit, že Itálie patří celosvětově mezi nejnavštěvovanější země.

Apartmány a byty v Itálii na prodej

Itálie, podobně jako Francie, láká široké spektrum zájemců o pořízení nemovitosti. Přímořské oblasti – Liguria, Adriatické pobřeží, jižní Itálie, ale i ostrovy jako Sardinie se mohou stát druhým domovem pro milovníky moře. Byty v Itálii u moře se dají pořídit již pod 100 000 Euro, v tom případě ale hovoříme o méně atraktivních lokalitách. Za běžné apartmány je třeba počítat s částkami od cca 150 000 Euro, v exkluzivních lokalitách jako je např. Toskánko a v případě luxusních bytů se ale ceny samozřejmě šplhají podstatně výš.

Vyznavače zimních sportů a hor lákají především italské Dolomity. Ski apartmány často s možností dalšího pronájmu jsou ideální volbou pro ty, kteří vyžadují vynikající lyžařské podmínky a přitom chtějí mít možnost dopravy vlastním autem.

Mezi velmi oblíbené lokality patří také oblast italských jezer jako je Lago di Garda, Lago di Como, nebo Lago Maggiore. Jedná se jednu z evropských top destinací poptávanou náročnými zákazníky a mimořádně oblíbenou i mezi celebritami celosvětového formátu. To se pochopitelně odráží i v ceně nemovitostí, které zde jsou vyšší. Za exkluzivitu se ale vyplácí si připlatit.

Itálie Nemovitosti na prodej

Koupě bytu nebo apartmánu v Itálii

Pořízení bytu v Itálii není pro Čechy nijak zvlášť omezováno. Jako občané členského státu EU jsou pro ně stanoveny totožné podmínky jako pro domácí Italy.

Při samotném prodeji/koupi bytu dochází obvykle k podpisu dvou dokumentů. Smlouvy o smlouvě budoucí (součástí tohoto aktu zároveň bývá složení zálohy) a následně pak kupní smlouvy podepsané za účasti notáře, který převod zaregistruje na italském katastru nemovitostí.