Francie

Snad žádná jiná země na světě toho nemůže nabídnout tolik jako Francie. Bohatá historie, nádherná příroda, hory, moře, ráj gurmetů i milovníků vína, Paříž jako jedno z nejromantičtějších měst světa.

Apartmány a byty ve Francii na prodej

Jak již bylo naznačeno výše, zahraniční zájemci o koupi bytu nebo apartmánu ve Francii se soustředí především na tři hlavní lokality: Paříž, Savojské Alpy a přímořské oblasti, především pak nemovitosti na Azurovém pobřeží.

Pokud uvažujete o nákupu apartmánu u moře, pak byty na Francouzské rivieře patří k tomu nejexkluzivnějšímu, co si v Evropě můžete pořídit. Není problém pořídit si na Azurovém pobřeží nádhernou vilu v hodnotě několika desítek milionů Eur. Luxusní byty na Azurovém pobřeží si pořídila i celá řada celebrit, se kterými se můžete často potkat na zdejších plážích.

Malebnému pobřeží  Cote d’ Azur vévodí města jako Nice, Cannes, Saint-Tropez nebo Antibes. Apartmány na Azurovém pobřeží jsou na prodej již od přibližně 4 milionů korun, horní hranice u luxusních bytů zůstává otevřená, záleží především na požadavcích kupujícího, dá se ale konstatovat, že i ti nejnáročnější kupující budou uspokojeni.

Savojské Alpy pak jsou především doménou milovníků zimních sportů. Při vhodné volbě lokality ale můžete spojit dva zdánlivě vzdálené světy – dopoledne se prohánět na sjezdovkách a po dobrém obědě vyrazit k moři, kde ještě stihněte odpolední koupání.

Dalším místem magicky přitahujícím pozornost investorů je Paříž. Kdo by si nepřál vlastnit byt s výhledem na jedno z nejkrásnějších měst světa. Další důvod k nákupu bytu v Paříži ale být i ryze pragmatický. Ve městě pod Eiffelovou věží totiž existuje obrovská poptávka po bytech k nájmu. To v případě pronajímání bytu vytváří předpoklad pro jeho bezproblémové obsazení, stejně jako možnost byt pronajmout se zajímavým výnosem.

Nemovitosti ve Francii na prodej

Koupě bytu nebo apartmánu ve Francii

Francouzský realitní trh patří k nejvyspělejším na světě. Zájemcům z České republiky nejsou do cesty kladeny žádné zvláštní administrativní či legislativní překážky s výjimkou těch, které jsou běžnou součástí procesu pořízení nemovitosti ve Francii.

Celý proces prodeje nemovitosti je ve Francii poněkud delší, než je obvyklé ve většině dalších evropských zemí. Je potřeba počítat i se souvisejícími náklady spojenými s koupí domu či bytu, které se mohou pohybovat kolem 10 % z ceny nemovitosti.