Byty v Alpách

Pořízení bytu nebo apartmánu v Alpách je snazší, než byste možná čekali. K pořízení druhého bydlení v některém z alpských středisek v Rakousku, Itálii, Francii nebo Švýcarsku se již odhodlala celá řada Čechů.

Luxusní byty a apartmány jsou dostupné užšímu segmentu zájemců, ale běžné nemovitosti si zde mohou pořizovat i solidně situovaní příslušníci tzv. střední třídy.

Většina bytů je nabízena se základním zařízením včetně kuchyňské linky, stylového nábytku apod. Standardem je v apartmánových domech společná lyžárna a parkovací místo. Často je k dispozici i sauna a bazén.

Alpy_banner

Pořízení bytu v Alpách může být investicí s velmi dobrou návratností. O pronájem apartmánů nacházejících se v kvalitních lokalitách vyhlášených středisek je velký zájem a lze je pronajímat celoročně. Majitelé nemovitostí tak mají dovolenou v Alpách „zadarmo“ a ve zbylém čase je nemovitost obsazena dalšími turisty, z čehož vlastníkovi plynou zajímavé zisky. Pronájem standardního apartmánu přijde v alpském středisku na částku minimálně kolem 10 000 Kč, v exkluzivních lokalitách nebo v případě luxusnějších nemovitostí se jedná o desítky až stovky tisíc korun.

Češi i kvůli dobré dopravní dostupnosti dávají v největší míře přednost Rakousku. Zájem je ale i italské Dolomity a stranou pozornosti nestojí ani francouzské Savojské Alpy. Luxusní byty a apartmány ve Švýcarsku jsou pak především výsadou smetánky.