Byty u moře

Odvěká touha po moři je pro suchozemce typická. Ale ruku na srdce, kdo by netoužil po vlastním bydlení s výhledem na moře, které se na obzoru spojuje s blankytně modrou oblohou. Byty a apartmány u moře si však nemusíte pořizovat jen v případě, že se hodláte natrvalo přestěhovat.

Vlastnictví nemovitostí u moře je do značné míry životním stylem, se kterým přišli především Západoevropané a Američané již před delší dobou. Starší ročníky se začaly stěhovat k moři do teplých krajin na důchod, ti mladší si u moře začali pořizovat rekreační nemovitosti.

Bydlení u moře není jen pro boháče. Nemovitosti lze nakupovat v širokém cenovém rozpětí, které odpovídá kvalitě dané nemovitosti i lokalitě, ve které se nachází. Luxusní byty a apartmány s dech beroucími výhledy na mořskou hladinu a v exkluzivním provedení mohou přijít až na miliony Eur.

Češi se nejvíce zajímají o nemovitosti v Chorvatsku, Španělsku, Itálii a Francii. Žádané jsou i ostrovní destinace, zejména nemovitosti na Mallorce a Sardinii, které patří mezi evropské top lokality. Mimo Evropu je zájem především o Floridu, Karibik nebo Mauricius.