Florida

Florida, sedmadvacátý stát unie, je mimořádnou destinací, která láká k nákupu nemovitostí nespočet zájemců z nejen z USA, ale u celého světa. Příjemné podnebí, moře s nádhernými písečnými plážemi, ale i nespočet dalšího vyžití.

florida-01

Na Floridě najdete pulzující města jako Miami, Orlando nebo Tampa, ale také menší letoviska a města zvučných jmen s proslulými plážemi jako West Palm Beach, Boca Raton. Fort Lauderdale, Sarasota, Venice, Naples, Daytona Beach a další. Nechybí zde národní parky jako Everglades, ale také vesmírné středisko NASA – Kennedy Space Center na Cape Canaveral nebo obrovský zábavní park Disney World. Zapomenout nemůžeme ani na nespočet golfových hřišť, zaslíbená je Florida i dalším sportům, např. tenisu.

Byty a apartmány na Floridě na prodej

Nabídka nemovitostí na Floridě je bohatá. Na nové majitele zde čekají jak menší a skromnější byty nebo domky, tak luxusní kondominia, penthousy nebo vily.

Ceny některých realit jsou přitom až překvapivě nízké, především pak v poměru ke kvalitě. V rámci kondominií nebo bytových domů je pro obyvatele často k dispozici např. bazén, domácí fitness apod.

Koupě nemovitosti na Floridě může být i zajímavou investicí. Ekonomická krize ceny srazila a je zde proto předpoklad výhodné koupě s potenciálem zhodnocení nemovitosti v čase, ale zároveň je možné zdejší nemovitosti pronajímat se zajímavým výnosem – ať už dlouhodobě, nebo na krátkodobé fázi zájemcům z řad turistů a přechodných návštěvníků.

Koupě bytu nebo apartmánu na Floridě

Dobrá zpráva pro všechny zájemce o koupi nemovitosti na Floridě: cizinci jsou na realitním trhu postaveni zcela na roveň Američanům. Žádná byrokratická zátěž navíc pro zahraniční investory neexistuje.

Výhodou koupě bytu oproti domu na Floridě může být jednak příznivější cena, kdy si v poměru k vynaloženým prostředkům v bytě můžete dovolit luxusnější bydlení, do značné míry také odpadá starost se správou nemovitosti. Je ale samozřejmě potřeba počítat s pravidelnými náklady na služby, podobně jako je tomu v Česku. Při koupi bytu v rámci kondominia se často setkáváme s možností užívání společného zázemí komplexu, např. recepce, bazénu, welness, posilovny apod.

Užitečné odkazy

Oficiální turistický portál pro návštěvníky Floridy
Florida na Wikipedii

Proč jsou pláže na Floridě nejlepší