Luxusní byty

Luxusní byty jsou samostatnou a svébytnou kategorií realit. Jedná se o nemovitosti provedené po všech stránkách ve špičkové kvalitě a nacházející se ve výjimečných lokalitách. Hledat je můžeme v historických centrech hlavních měst, stejně jako v exkluzivních letních i zimních turistických střediscích. Charakteristický bývá také nádherný výhled na moře, hory, jezero nebo panorama města.

Vedle použití luxusních materiálů se luxusní byty vyznačují zejména prostorem, velkými okny, vysokými stropy, prostornou terasou s posezením, barbecue, ale třeba i jacuzzi nebo bazénem.

Nemovitosti v zahraničí na prodej

Byty se často nacházejí ve střežených areálech, nebo má dům vlastní recepci či ostrahu. Standardem jsou i další služby (pokud nejsou přímo součástí bytu) jako soukromé fitness centrum, sauna, masáže apod.

Luxusní byty v zahraničí jsou nepochybně statusovým symbolem, odrážejí jedinečnost a individualitu svých majitelů. Vedle uspokojení potřeby po vlastním bydlení se ale může jednat i o zajímavou investici. Důkazem mohla být i celosvětová realitní krize, během které zaznamenaly ceny většiny nemovitostí výrazné propady. Výjimkou byl ovšem segment luxusních nemovitostí, kde k propadu nedošlo, nebo byl výrazně menší.