Apartmány ve Warth am Arlberg. Jeden z nejžádanějších projektů poslední dekády

V rakouském Warth am Arlbergu se chystá projekt, který je podle zkušeností společnosti Rellox, která v Česku zastupuje přímo developera, jedním z nejúspěšnějších za poslední dekádu.

Prodej apartmánů byl zahájen v září loňského roku, v době psaní tohoto článku zůstávaly podle informací na webu projektu Pure Arlberg k dispozici poslední čtyři apartmány.

Pojďme si tento projekt podrobněji představit a zjistit, co je příčinou tak velkého zájmu kupujících. Za projektem stojí renomovaný developer Mountain Residences, který má s realizací podobných projektů v Alpách bohaté zkušenosti. Dalším předpokladem je i obecně velká poptávka po nemovitostech v Rakousku, stejně jako v řadě dalších zemí včetně České republiky.

Apart-Hotel PURE Warth sestává ze tří hlavních budov, ve kterých bude celkem 29 apartmánů o užitné ploše od cca 60 do 247 metrů čtverečních. V rámci komplexu bude zajištěn servis pro majitele apartmánů spočívající ve správě a pronájmu v době, kdy jej nebudou využívat přímo jejich vlastníci. Samozřejmostí i 100% servis pro hosty včetně veškerého zázemí s restaurací, wellness, fitness, sluneční terasou s venkovním infinity bazénem atd.

O atraktivitě projektu svědčí i vizualizace, které jsou součástí tohoto článku. Majitelé apartmánů vedle dovolené ve vlastním získají možnost odpočtu DPH při nákupu nemovitosti a výnos z pronájmu až v úrovni kolem 4 %.

Devizou všech ski in ski out projektů je perfektní dostupnost na sjezdovky. Nejinak je tomu i v tomto případě. Za velkým zájmem o tento projekt může být i cena. Warth je sice součástí vyhledávané lyžařské oblasti Ski Arlberg, na rozdíl od vyhlášených středisek jako je Lech nebo Zürs jsou zde ceny nemovitostí nižší. V letošním roce by měla být dokončena nová lanovka Dorfbahn Warth, která Warth propojí se středisky St. Anton a Kappl – Paznauntal. Díky tomu se očekává, že ceny nemovitostí porostou.

Projekt by měl být dokončen během léta příštího roku.